Ka telgipidu võib olla äge!

Pulmapidu ülitore

Valged peotelgid on minus alati pisut kahtlust tekitanud – jah, neid saab muuta peo vääriliseks, kuid kui roosa tüll ja valge draperii pole Sinu tass teed, siis külmavärinatest (ja mitte nendest headest) täidetud mõttetalgud võivad üpris pikaks venida. Aga, lohutuseks, need viivad lahenduseni! See siin on eelkõige südamerahustuseks neile, kellele meeldib maalähedus, boheemlaslikkus ja mõnus-vaba peoolustik.

1. Tee telkidest omaette peotemaatika

Siin toimib omamoodi tagurpidi loogika – et tähelepanu ühelt, juba sadu samu pidusid näinud, plastikust megatelgilt ära saada, puista ägedaid tähelepanu äratavaid telgikesi mujalegi, isegi peokutsele! Ausalt öeldes oli minu pisike soovunelm leida rentimiseks mõni suur tipi- või püstkojalaadne peotelk. Elaks me unistuste täitumise maal Ameerikas, siis leiaks sääraseid tipitelke pakkuvaid habemikhipstereid iga nurga pealt jääkohvi lürpimas ja Sinult selle vinge katusealuse eest mitut elupalka küsimas. Aga siin, unistuste maal Eestis, piisab vaid meisterisast, kes ütleb, et “saab!” ja ongi gadziljon korda kihvtimad minitipitelgikesed muru peal püsti! Hoolimata sellest, et üks nendest oli mõeldud lastetelgiks, siis olid just täitsa täiskasvanud need, kes selle vallutasid – isegi põnnidele mõeldud joonistuspaberid oldi täis joonistatud, nii armas! 2. Ja kui ilma suure peotelgita ei saa, siis tuleb sellega midagi vahvat ette võtta!

Sest see valge, lõputult süldilaudasid ja pruudirööve näinud, peotelk näib ilma kostitajatele iseäraliku ilustamiseta natuke kurb ja üksik välja. Ükskõik, mis sisu ja vormi ta siis ka saab, peaasi, et see oleks teile, kui peo nägudele, omane ja armas. Ammuta inspiratsiooni peopaigast, teist endist ning meelepärasest ja midagi ei saa valesti olla!

3. Kas külaliste majutamine on probleemne? Enam mitte!

Hoiatus – toimib meeleolukalt ja heatujuliselt ikka vaid siis, kui enda ja külaliste meel telkimisele tõesti avatud on! Ja meie sõpruskonnas-sugulasseltsis see õnneks nii ka on – oleme ju nädalaidki koos telkimas veetnud! Palve külalistel oma matkavarustus kaasa võtta, on sobilik paigutada juba kutsele (kui maailmatu suure õnne korral Sul just nii palju meisterisasid-onusid pole, kes väikeseid tipisid terve maa täis ehitavad). Nii teavad ka need, kes kipuvad ballikleidiga seenel käima, mida ette võtta – kas siis ballikleidist katusealune luua või teiega muid majutusvõimalusi arutada (muidugi, tegelikult on ju ka päris põhjuseid mistõttu reaalset katust-voodit eelistada). Aga et oma külalisi sel ööl moraalselt toetada, ei tahtnud meiegi kusagil viphotelli baldahhiinide keskel uinuda – selle asemel ehitas mu imearmas isa meile ka parimatest spadest kõrgemate punktide väärilise tipitelgi-magamistoa! Aaaah, te ei kujuta ette, mis tunne oli sinna mäe otsas asuvasse telktuppa kell 6 hommikul läbi udusudu jalutada ja teki alla pugeda! Kreisi! 

4. Keera asjale mõnuga veel vinti peale

Selleks lase lihtsalt fantaasia valla (oh, see on nii nauditav protsess) ja kujunda näiteks puhta telgikujulised pulmakutsed või palu toitlustajal kolmnurkseid küpsiseid või muid snäkke valmistada (kindlasti köögiga-rohkem-Sina-peal-inimene mõtleb midagi andekamatki välja). Või, saunapidu nagu meil oli, pane peoõhtuks püsti mõned telksaunad – need on nii mõnusad (usu mind, elav järjekord telksaunale on tagatud)! Ja variante jätkub kauemakski – kindlasti tuled millegi teienäolise ja põneva peale!

Fotod: Marianne Ubaleht, Siiri Kumari, Laura Oks, Kadi Parve

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s