Tervisest pakatavad menüüd pidulauale

Uues kuues

Nii kui kevadpäike hakkab oma kiiri kasvõi natukenegi pilve tagant näitama, tahaks seda suurelt ja tänulikult tähistada. Ja et pidulaud oleks jõululauast pisut erinev ja omamoodi tujutõstev, siis on pidulik selleks puhuks koostada vitamiinirohked menüüd. Ja seda mitte ainult toiteainete sisalduste poolest, vaid ka välimuselt. See detail muudab Su söögilaua restoranivääriliseks, annab külalistele suu vesistamiseks ainest ja on muidu tore kujunduselement. Pealegi saad mõne nädalavahetuse kohvi kõrvale oma käe mõnusalt vesivärviseks ja muudad oma kodu omaette kunstimuuseumiks.

diy-watercolor-fruit-menu-2-uuelootuse

Vaja läheb:

(Akvarelli)paberit, akvarelle, pintsleid, vett (vajadusel harilikku pliiatsit, kustukummi)

Soovi korral vastavat puuvilja modelliks

Lauale minevat taldrikut menüü suuruse paika panemiseks

  • Kes tahab rohkem katsetada, siis: skännerit-printerit ja kujundusprogrammi illustratsiooni töötlemiseks ja menüü kirjutamiseks
  • Kes on käeliselt julgem, siis: veekindlat markerit, et käsitsi menüü puuvilja-illustratsioonile sättida

diy-watercolor-fruit-menu-3-uuelootuse

Pea meeles – kõige tähtsam on protsessi nautida, isegi kui käsi kohe ei tee nii, kuis süda tahaks! Ka kõige kuldsemate sõrmedega taiduritel on vaja käed soojaks teha, sest muidu on raske rallit sõita. Selleks võid mõnel paberil suvaliste joonte ja lõdva käega lihtsalt pisut sodida. Kui soovid, siis võid uue paberi peale markeerida pliiatsiga õõõõrnalt puuvilja kuju, kuid seda sama sobib teha ka juba pintsli ja õrna tooniga. Maali puuvilja kuju/läbilõige paberile ja lase kuivada. Võid natüürmordil veel otsida ja paberil markeerida selle põnevamaid kohti. Järgmine samm on kas veekindla markeriga vaba käega kirjutada pakutav menüü vastvalminud kunsttükile või pilt kõrge resolutsiooniga arvutisse skanneerida. Seal saad tema kontrastsust ja heledust-tumedust pisut sättida ning toredate käekirjadega asuda menüü komponeerimise kallale. Valmispilt (prindi välja ning) lõika kontuuri järgi taustast välja. Aseta menüü taldrikule ja mine kokka nüüd ka lubatud söögid kokku, et Sa siin niisama head-paremat kokku ei lubaks!

diy-watercolor-menu1-uuelootuse

diy-watercolor-fruit-menu-7-uuelootuse

diy-watercolor-fruit-menu-6-uuelootuse diy-watercolor-fruit-menu-4-uuelootuse diy-watercolor-fruit-menu-5-uuelootuse

Retseptid raamatust “Tähtpäevad taimetoiduga”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s