Ilus haljas, ilus haljas pruudi pruudipärg

Pulmapidu ülitore

Olgu pruudil peas maas lohisev või kõrvuni loor, pärlikee või uhked suled, väike kübarake või looduslapse lillepärg, peaasi, et talle iseloomulik ja omane. Ja mina ei kujutanud end elu ilusaimat päeva läbi tantsimas ette mitte milleski muus, kui grandioosses õitemütsis! Nii siis pidigi sündima! Ja nagu väike kaheaastane tahtsin sellegi ikka-ise ikka-ise teha.

Kui jahe ja karge see suvi meil ka poleks, siis arvestama peab ikkagi sellega, et päriselt lõhnavad lilled ei taha kuidagi 20 tundi värsked püsida. Ja närtsinud peaga ei taha ju ükski pruut olla! Siin tulevad aga appi kunstlilled, mis, õnneks, ei näi enam nii ebareaalselt plastikud kui aastaid tagasi. Küll oli hea, et selle pärja valmistamisega ei pidanud ajaga võidu jooksma ja sai kauakaua õigeid õienupukesi valida ja sättida sinna ja tänna. Kui soovid isegi millegi sarnase kallal nokitseda, siis ehk saad siit jõudu. Kui ise ei viitsi, siis mina viitsin ja lausa ihkan – võid minuga julgelt ja rõõmsalt ühendust võtta :)!

ps! Kui oled juhuslikult jännis mõttega, kuidas pruut ja peigmees omavahel visuaalselt klappima panna (lisaks ilmselgele armastusele), siis lisa pärga mõned õied peiu ülikonnatoonist! Paar missugune!

ps-ps! Sa ei pea olema pruut, et säherdust lillepärga kanda, ausalt! Kanna elu ilusaks, ka vallalisena!laura-ja-jaanus-5199

Vaja läheb:

Kunstlilli, nii õisi, lehti kui ka paar vart (Koduekstra, The Pier)

Lilleteipi (Suhkrukunst)

Igaks juhuks niiti, nõela, kuumaliimi püstolit

Peeglit

pruudip2rg-3-uuelootuseKuidas?

Hoiatan, lilleõite poering võib muutuda vaimselt keeruliseks, kuna hästi otsides on valik suur ja kõik lilled ju ometigi pähe ei mahu!

Kõigepealt keera üks-kaks lillevart ringjas-ovaalseks rõngaks, mille ümbermõõt ühtib Sinu ilusa pea selle kohaga, kus pärg peaks olema. Siingi on valikuvõimalus kas pisut üles- või allapoole, otsustamiseks imetle end selle toorikuga mitmeid korda peeglist. Käi rõngas korralikult lilleteibiga üle, olenevalt lillevarrest võib sel esineda väikeseid kühme, mida mugavuse eesmärgil tahad kindlasti teibiga siluda.

pruudip2rg-2-uuelootuse

Järgmisena eemalda sobivad lehed ning õied vartelt ning säti, nii kaua kuni leiad imelisima kompostisiooni, nad mustandiks lauale/põrandale maha. Vali alguspunkt, kust nende kinnitamisega alustada – keri teip ümber lehe “varrekese”, kuniks need tunduvad seal kindlalt olevat. Õitega on pisut keerulisem lugu, kuna neil enamasti puudub seesama peenike “varreke” millega teda rõnga külge kinnitada. Siinkohal võtagi appi nii lilleteip, niit-nõel kui ka kuumaliimi püstol. Vastavalt lille omadusele peaksid ühega, või lausa mitmega, neist abivahenditest õied ilusti rõngale saama (kindlamaks tulemuseks testi nende tugevust karmi sasimise, tõmbamise ja tantsimisega, et veenduda pärja püsivuses pulmapäeval). Vahepeal, isegi kui oled lisanud vaid esimesed lehed ja õied, piilu kindlasti ka peeglisse, kas soovitud tulemus hakkab sealt paistma. Pssst – kui peegelpilt mängib vimkat või Sa ei tihka koguaeg peegli ees käia, siis võid harjutada oma selfikätt ja end nutiekraanilt silmitseda.pruudip2rg-1-uuelootuse

Kui lillelapse peanupuke valmis, ära häbene sellega toas mitmeid tiire teha, esiteks harjutad nii pidupäevaks ja teiseks on ju üleüldse nii imeline peaotsas jalatallani välja näidata seda, kuidas Su süda parasjagu õitseb!

laura-ja-jaanus-4944

laura-ja-jaanus-4979

laura-ja-jaanus-4973

laura-ja-jaanus-5932

Fotod: Marianne Ubaleht; Laura V.

2 thoughts on “Ilus haljas, ilus haljas pruudi pruudipärg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s