Sulle on kiri… päkapikult!

Uues kuues

p2kapiku-kirjad-1-uuelootuseKui ma veel väike olin (sest praegu olen ma ju juba suur laps), siis kirjutasin ma päkapikule kirju. No tore on, et ta mulle ka šokolaadi ja mandariine tõi, kuid päkapikult kirjade saamine tekitas minus palju põnevamaid tundeid! Mõtle ka – ma saan päkapikult küsida, kuidas ja mismoodi asjalood tema vaatevinklist on? Tegelikult ma väga täpselt neid tookordseid väikese tüdruku jaoks aktuaalseid teemasid ei mäleta, kuid see, et ta minu kirjavigu parandas, jääb mulle küll vist elu lõpuni meelde. See tõstis ta minu silmis veelgi kõrgemale astmele – on ikka tark sell! Ja seepärast tuligi mul see aasta soov, vahelduseks advendikalendrite meisterdamisele (piilu eelmiste aastate ideid siit ja sealt), mängida ise seda auväärset kirjanik-postiljon-päkapikku ning anda sussiomanikule iga detsembrikuu päev kuni jõuluvana tulekuni väike vihje, miks ma teda armastan ja tänan. Nutt tuleb peale kohe. Ja lisaboonusena mahub talle jõululauas paar ampsu rohkem kõhtu, kuna igapäevane šokulaad on saamata jäänud.

Vaja läheb:

Mängukaarte (alternatiivina võid kaardid ära jätta ja lihtsalt paberile kirjutada ja/või paber väiksesse ümbrikusse mahutada)

Paberit, pliiatsit, kääre, pulgaliimi või tahvlinätsu (olenevalt, kas tahad veel mängukaarte kunagi taastada, aga äkki ongi tulevikus “Linnade põletamise” mängimine sedamoodi huvitavam?)

24 head mõtet, soovi, tänu

Susse

Jõudu iga hommik enne kingisaajat ärgata (see saab olema raske, huuh!)

Kuidas?

Lõika paberist parajad ristkülikud, täida need heade mõtete, tänuavalduste või minevikuheietustega. Liimi või lisa pisut tahvlinätsu paberi seljale ning paiguta need mängukaartidele. Njah, esimesed 10 päeva on lihtne kuupäevadega seostada, kuid edasi tuleb pisut nuputada – kasuta poisse, emandeid, kuningaid, jokkereid kuni 24nda kuupäevani välja. 1. detsembri kirjale võid selgituseks lisada pealkirja: “24 tänu” või “24 põhjust, miks ma sind tänan/armastan” – nagu selleks oleks põhjuseid vaja, eksole 🙂 – vms. Kui mängukaartide idee pole sümpaatne, siis tähista ise kirjad või ümbrikud kuupäevadega. Meie puhul on mängukaartide kasutamine kuidagi loogiline, kuivõrd oleme mõlemad suured lauamängusõltlased 🙂 Ja nüüd see kõige raskem osa – ärgata igal hommikul enne koitu, oeh… aga armastus pidavat imesid tegema!p2kapiku-kirjad-2-uuelootuse p2kapiku-kirjad-4-uuelootusep2kapiku-kirjad-3-uuelootuse

2 thoughts on “Sulle on kiri… päkapikult!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s