Me tahame teiega rääkida!

Pulmapidu ülitore

dsc_7077Suure-suure pidustuse puhul ei pruugi kostitajad jõuda kõigi oma külalistega nii palju suhelda, kui tegelikult süda ihkaks. Nii kurb, kui see ka pole (ikka väga kahju), saime mõne silmapaariga tõesti vaid “palju õnne-aitäh” sõnapaari vahetatud. Mis teha, sellised need suured pulmapeod on, võiks mõelda. Aga et kõik need inimesed on tulnud siia kaugele metsaveerele just meie pärast, siis tahaks kindlustada peremees-naise ning külaliste kommunikatsiooni nii, et nad igal sammul tunneksid meievahelist suhtlust ja kodusoojust, kasvõi kirjalikul teelgi. Seega sain ma terve planeerimisaja traali-vaalitada ühel väga põneval kujundus-kirjalikul maastikul. Näiteks sai just seetõttu kujundatud pulmalaudadele toredad küsimustikud täitmiseks ning lugemiseks kokkuvõtted pruudi ja peiu igapäevaelust, töödest, hobidest ning ühistest ja lahknevatest joontest. Oh, esiteks oli seda kõike ülipõnev endal kirja panna ja teiseks mesinädalal Saaremaa kadakate vahel armsate külaliste käsitsi kirjutatud (tänapäeval ju üsnagi rariteetne meedium) vastuseid lugeda oligi täpselt nii tore nagu ma seda lootsin! Ja kolmandaks – paratamatult ei ole kõik külalised loomupäraselt koiduni müttavad tantsulõvid, mistõttu tasub ka neile, kel meeldib rohkem aega veeta laua taga, mõnusat ajaviidet pakkuda. Ma tahaks loota, et küsimused-vastused tõstsid külalistelgi suunurgad kõrvuni ning need, kes emmast-kummast abikaasast kõige täpsemaid ja piinlikemaid (ma rääkisin kõik ikka kohe ausalt ära) detaile veel ei teadnud, said omale palju uusi ja väärt teadmisi. Et enda peolgi, ja mitte vaid pulmas, vaid ka nt juubelil, jõuluõhtul või kostüümipeol, sarnast lauapealset meelelahutust pakkuda, siis soovitan jätkata sama kujunduslikku keelt-välimust kui nt kutsel (või külalisteraamatulgi). Võta üks mõnus õhtupoolik, et paeluvamad küsimused välja nuputada  – sõlmi neisse nii üldfilosoofilisi, kui ka teile või sündmusele omaseid isiklikke küsimusi. Meie külalised said silmitsi seista mõnede selliste küsimustega:

“Mis tõugu koer sobiks meile kõige paremini & ütle üks tore koerlapse nimi?” Muide, kõige enam vastuseid saanud küsimus. Kui see lause nägi trükimusta, siis me veel ei teadnud, et NUKU koor kingibki meile KOERA! Oooh, seda enam tulid need vastused kasuks, kuigi paljude jaburhumoorikate nimedega polnud muidugi muud teha kui naerda.

“Mis on armastus?” Loomulikult.

“Mis on õnneliku abielu koostisosad/saladus?”

“Sinu soovitus vastabiellunutele?”

“Mis võiksid olla meie tulevaste laste nimed?” Saime hiilgavaid valikuid, millest paljusid me muidugi ei kasutaks 🙂

“Mis on sinu lemmikmälestus meist?”

Ja niiviisi edasi…

dsc_7086dsc_7080dsc_7084dsc_7088dsc_7089dsc_7187

Lisaks lauapäälsetele, tahtsin luua soojalt vastuvõtvat ja iga-nurga-peal-tervitavat paika, kus ma ise külalisena iga sõna ja kirjavahemärki ahmides mängulisusest pakatades oma õnne tipus oleksin. Seetõttu sai tualettide kõrval nina puuderdades, lisaks peegelpildile, enda ilus kinnitust ka pildiraamidest. Sõnumid nagu “Sa oled ilus” ja “Lahendus sassis soengule on avar dekoltee” ütlevad rohkem kui pilk peeglisse – ja nii võiski kiiremini oma sammud taas tantsuplatsile seada.

Ka 24/7 avatud kohvi-, baari- ja söögilauad andsid oma siltidega nii nõu, juhtnööre kui ka muid, jällegi väga hädavajalikke, teadmisi. Nii juhatasid “Suurema näljaga” ja “Väiksema isuga” sildid einestajad endale sobivaima lillelise taldriku – kas mahukama või tagasihoidlikuma – juurde. Oodates aga valmivat kohvitassi sai lugeda abielu, aga ka üleüldse elu kohta käivaid tõsilugusid nagu: “Hea mees on nagu kallis kohv – lõhnab hästi, ei lase öösiti magada ja tekitab sõltuvuse” , “Kui tahad kohvi voodisse, eks siis maga köögis” või “Armasta elu nii, nagu paks laps armastab suhkrut”.

Ja täpselt nii maiast elusündmuste planeerimise ja tähistamise nautimist ma teile soovingi!

dsc_7173dsc_7170

Fotode autorid: Marianne Ubaleht ja Siiri Kumari

2 thoughts on “Me tahame teiega rääkida!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s