Tee ise pulmapeo külalisteraamat!

Pulmapidu ülitore

kylalisteraamat-1-uuelootuse

Kui paika sai meie pidupäeva ühendav esimene visuaal – kutse, siis see andis mõnusa aluspinna, kust sai kergusega edasi mindud. Kunstnikuhing tahab ikka, et kõik oleks ühise narratiivi ja kontseptsiooniga ning pulm pole selles mingi erand – mu käsi kohe ei tõuse kaunistamast kutset Times New Roman fondi ning tulbikimbuga, aga järgnevaid trükiseid hoopistükkis Ariali kirjatüübi ning pihlakaoksaga (üüütleme nii, et see oli väike liialdus 🙂 ). Seega oli hea valida enda ja juuli alguse tundeid väljendama kindlad kujundid ja kirjatüübid. Õnn ja hõng kandus kutsetelt teistele paberkandjatele, praegusel juhul külalisteraamatule, õitsevate lillekobarate ja lõbusate fontidemänguga. Sellist raamatut, kus teie nimed saavad poosetavad kaanestaarid olla, juba poest ei leia (kui te mõlemad just uhked kirjanikud pole..). Kui tunned isegi, et poeriiulitelt ei vaata vastu teie-nägu-ega-tegu romaan, siis soovitan selle ise enda järgi vormida. Rahakoti rõõmuks – nii tuleb ka palju soodsam!

Vaja läheb:

Välja mõelda külalisteraamatu praktilisus– kas sinna vaid kirjutatakse või läheb ka piltide-kollaazide kleepimiseks – sel juhul tuleb valida sutsu paksem paber.

Kaane kujundusideed ja -teostust (soovi korral lisa ühele leheküljele ka käitumisjuhend)

Vajadusele vastavat paberipatakat (oleneb külalistearvust, kuid pigem lisa lehekülgi varuks – meie nt jätkame oma tühjasid lehekülgi mesinädalate ja igakuiste kohtingute, mis said ühes pulmamängus külalistele välja loositud, jäädvustamisega – nii saab ühe-päeva-liblikast terve aasta memuaar)

Toredat printimiskeskust, kus sinuga kaasa mõeldakse

Kui tahad samuti teha pildiraamatut, siis peo päevaks vajad veel: polaroid kaamerat, korralikku filmitagavara, pulgaliimi/tahvlinätsu, pliiatseid (annad külaliste loomingule vabamad käed, kui laotad lauale ka värvilisi pliiatseid, markereid jne – oleks mul see mõte vaid õigel ajal tulnud!) Ka abimees pildistama on asjakohane – aga ta peab olema seda sorti toredus, kes seda tõesti hea meelega teeks (ameti jagamine on selleks üks võimalus, kuidas kõik saaksid teada, kelle juurde pöörduda).

Nüüd, kui tagantjärgi tahan sinna päeva tagasi lennata, on omatehtud külalisteraamatut veelgi õndsam avada. Peokujundus paberil, kõik need soojade kätega kirjutatud soovid ja armas-naljakad, tihtipeale vanahõngulised polaroidpildid on täpselt see kombinatsioon, mida sellest oleks võinud unistada-loota. Ja seda õnne polegi ju väga raske teha – kui Sa ennast kujundusprogrammides väga vabalt ei tunne, siis otsi keegi tore, kes tuleks ja mängiks Sinuga illustratsioonide ja fontide mängu. Kui kellelgi läks pirnike pea kohal särama ja arvab, et tahab minuga mängida, siis võib julgelt ühendust võtta – midagi sellist teeks veel ja veel ja veel! Kui meelepärased failid valmis, sea krapsakad sammud paberipoodi (soovitan ikka Zelluloosi paberipoodi Tallinna Ülikooli vastas) ja vali sobivaim paber (tõenäoliselt alates kõva 170 grammist) ning mine (toredasse!) trükikotta. Seal selgita oma soove, tee kindlasti proovitrükk, sest värvid on neil alati omamoodi, ning vali sobivaim köiteviis. Mõne hetke pärast saad oma nunnu kätte ja pead kärsitult ootama vaid pulmajärgset päeva, et sinna ootusrikkalt piiluda. Lisavungi andsime külalistele meiepoolse hommikutervitusega, mis sai üles võetud umbes 20 minutit enne laulatust (appi – tänan ametimees Ander ja kallis abikaasa, et te mulle selle meelde suutsite tuletada! See viimane pilt vallalistest ja ootusrikastest poisist-tüdrukust on hindamatu, eriti vanaduspõlves sellele tagasi vaadates, juhhuuu!)

PS! Et pildid veel elavamad tuleks, tee külalisteraamatu ning fotoaparaadi juurde ka fotonurk koos lõbusate rekvisiitidega!

kylalisteraamat-5-uuelootuse  kylalisteraamat-2-uuelootusekylalisteraamat-6-uuelootusekylalisteraamat-7-uuelootusekylalisteraamat-8-uuelootusekylalisteraamat-10-uuelootusekylalisteraamat-9-uuelootuse

5 thoughts on “Tee ise pulmapeo külalisteraamat!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s