Kohvine munadepüha

Uues kuues

munadepyha kohviga 8 UuelootuseKui Peipsi-stiilis sibulatega munade värvimine on juba mõningase sibulli maitse suhu jätnud, siis proovi seekord pühade aegu midagi mmmagus-mõrkjamat. Eriti peaks see isu tekitama igapäeva kohvijoojatel, kel kohvipuru söögi alla ja peale kulub. Kogugi seekord paari-kolme päeva kohvipuru kokku ja katseta munadega kohvitrükki. Kuigi ka niisama kohvis päevitanud munad on kenakesed, siis proovi mõne munaga säärast kohvikunsti, nagu mõnes heas-paremas kohvikus käies oma kohvitassist silmadega süüa saad. Selleks vaata kodus ringi ja kindlasti leiad külmkapist või sahtlipõhjast midagi, mis aitavad munadele lõbusaid kujundeid tekitada. Säravvalgetest munadest saad toredad koorekohvised ning pruunidest mõnusad cappuccinosed pühade munad. See on üks ütlemata tore viis värvida pühade munad looduslikul ja omamoodi taaskasutaval viisil!

Vaja läheb:

Mune

Soovi järgi kleepse-teipe, toreda kujuga taimi-lehti (hästi sobivad nt. rukola ja till), pitsi

Nende kinnitamiseks niiti või õhukesi sukke-sokke

Mõnusalt ja mõnusat kohvipuru (mina joon hetkel KAFO espressot ja see täidab oma töö mõlemal rindel – maitseb ja värvib hästi!)

Valmistamine:

Kujunda munad oma maitse ja fantaasia järgi – kleebi neile kleepse, mähi tilli, rukola või pitsiriba sisse – nende kinnitamiseks sobib hästi vanahea niiditrikk või pista munad õrnalt koos kujundimähisega õhukese suka-soki sisse.

Keeda mune nii nagu ikka, kuid lisa veele eelmiste ja tänase päeva hommikukohvide puru – ja ikka kamaluga. Kui munad on oma aja ära keenud, siis jäta need samasse potti mitmeks tunniks kuni üleöö likku – seda tugevam trükk tuleb!

Koksi koos pere ja sõpradega hää kohvi kõrvale!

munadepyha kohviga 1 Uuelootusemunadepyha kohviga 2 Uuelootusemunadepyha kohviga 5 Uuelootusemunadepyha kohviga 4 Uuelootuse

Kleepsud – bürookaupade poed; kunstmuru – Tiger; Kohvi – parimat kohvi saad ikka KAFOst

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s