Teistmoodi taaskasutatud kingipakid

Uues kuues

kingipakk11 UuelootuseMeie peres on olnud ikka üks igiarmas komme taaskasutada kingipakke – neid, mida saab poest osta – jõulu- ja lumememmede, kiisu- ja kutsupoegadega, enamasti punastes toonides, sangadega ja nii. Ja sedasi nad käest kätte ja kuuse alt kuuse alla käivadki. Seekord trikitasin ma kingisaajaid ja taaskasutasin kingipakkidena vanu pabereid, kangaid, sukapükse, tapeete ja kõike, mis kätte hüppas, sest tõesti – nad kõik tahtsid kuuse alla jõulupakiks. Ja see oli kordades lõbusam jõululaupäeva töörutiin, kui ennemuiste! Õnneks sobivad need rikastama ka igasugu selleaastaseid pidustusi ning igapäeva kingitusi. (oh, kuidas mulle meeldib kingitusi teha!) Olen avatud kõikidele pakkumistele, mida ülejäänud sajakonna tüüpilis-tavalise kingipakiga teha?

! Hoiatus: kingipakid võivad ise nii toredad välja tulla, et kink ei pruugigi kinkimisele minna või kui siiski, siis ei raatsi ta seda armsat kingipakki avada!

1. Vahel on nii, et kui juhtud mõnest poekesest midagi toredat ostma, siis pakitakse see seda kaitsvasse paberisse – ja kus siis seda õnne, kui see on niivõrd ilus ja lummav, kui Tigeri poes! Oooh, sinna lisa veel vaid mõni pallikeste riba või lõbus teibikinnitus ja vohh! – võib juhtuda, et kingisaaja ei tahagi pakki avada!kingipakk2 Uuelootuse 2. Oh, need vesivärvid! Ainult pintsli või, lapsepõlveliselt, hambaharjaga pritsides-sapsutades saab pakile kunstigalerii-välimuse! Niiviisi pole ju aru saadagi, et paber ise on iidamast-aadamast saadik paberisahtlis oma aega ja piltuhket võimalust oodanud! Väike pael või pärg teeb kingipaki veel ainulaadsemaks.kingipakk4 Uuelootusekingipakk5 Uuelootuse 3. Võiks ju arvata, et sel juhul on kingikottide kasutamine “reeglitevastane” – aga ei – väike mudimine ja pitspael ning muffinivormist nimesilt muudab asja palju mängulisemaks!kingipakk8 Uuelootuse 4.  Sukad-sokid-nööbid! Ostsin mõni aeg tagasi mitusada valget ja punast nööpi, aga omast teadmatusest pisut ebakvaliteetsed uhkele kleidile. Ega ma pikalt kurb polnud, kui südamesse turgatas jõulutunne oma valge-punase koloriidiga! Nii sai nii mõnigi pakk endale abstraktse kuusemõõdu (päris tõsiselt pidi sest midagi ebakorrektsemat tulema, aga ju võttis jõulutunne võimust) või toreda nööbikuhja. Nööpidega “joonistamiseks” läks vaja vaid neidsamu ebakvaliteetseid nööpe ja kuuma liimi – ja mõelda vaid, mida kõike nende “pintslitõmmetega” veel luua võib! Ja tuleb välja, et (punaseid) sukkigi pole mõtet maha kanda – sobisid kingipakina valatult, kui mõni kontsaking ilusate varvaste otsa!kingipakk6 Uuelootusekingipakk7 Uuelootuse 5. Fototaustast kingipakiks! Kui mõni glämmim üritus on pildile saadud, siis on seesama uhkusest sädelev paber õnnesäras ka mõne kingipaki ümber. Natukene kuldseid narmaid juurde ja ongi presidendi vastuvõtu vääriline pakk pidurüüs!

kingipakk9 UuelootuseKolmnurkadega paber – Tiger; Pärjanöör – Tiger; pallikeste nöör – nt Kangadzungel või Abakhan; Kuldsed narmad – Maxima (päriselt ka!)

3 thoughts on “Teistmoodi taaskasutatud kingipakid

  1. Need poest saadud kaitsvad paberid või lilleümbrised või kingakarbisisemuses peituv on alati minu lemmik ja leiab ka rohkelt taaskasutust. Vahel mõtlen, et selliseid ägedate mustrite ja õrna moega pabereid võiks mujaltki müügilt osata otsida. Ahjaa…head uut aastat ka! 🙂

    1. Eksole! 🙂 Ei tasu kohe ahju tulehakatuseks visata (see oli meeldetuletuseks mulle endale :D)! See paber on vist midagi siidipaberi-laadset, seega ehk leidub nt Zelluloosi paberipoest – seal ju igasugu toredaid pabereid!? Ja muidugi – ilusaimat uut aastat Sullegi! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s