Tahvlike-tahvlike seina peal… (variant 2)

Uues kuues

tahvel12 UuelootuseKas vahel kipuvad tähtsad asjad ununema- unustad maha poekoti, töövõtmed või naeratamise? Seda apsu saab argipäeva päästes parandada lihtsa nipiga – riputa ukse kõrvale vana pildiraami sisse tehtud tahvel ning võõpa olulised märkmed üles! Kodust lahkudes ja koju naasedes tuleb siis naeratus kohe iseenesest peale.
Selleks vajad: vana pildiraami (taaskasutuspoodidest, osta.ee’st või kodukeldrist), liivapaberit, meelepärast värvi (soovitan sprei varjandis), vana vineeri/soomepapi/paksema papi plaati, tõenäoliselt pliiatsit, mõõdulinti ja saagi mõõtu lõikamiseks (olenevalt pildiraamist jälgi, kuidas ja kuhu saad papi kinnitada ning selle järgi mõõda tulevase tahvli suurus), meeldivas toonis tahvlivärvi (muide – saab ka ise teha!), väikseid naelu ja haamrit, pintslit ning kriiti.

Ja siis lähebki töö lahti! Kui pildiraam on mõne kopika eest leidnud endale hoolitseva kodu, siis tuleks ta korraks vanast murekoormast liivapaberiga üle hõõruda ning kiht või paar uue värviga üle lasta. Juba ainuüksi selle uuenduskuuri peale on raam oi-oi-kui-õnnelik. Kui ta saab aga endale veel sõbraks tahvlivärviga kaetud papi, oh siis seda ilu! Enne ukse kõrvale riputamist, tasub kriidiga terve tahvel korraks üle käia ning see sota-pota siis kustutada – nii jääb pärast paranduste tegemine märkamatuks. Ja nüüd tuleb lõbus osa – katseta tahvlil erinevate käekirjade, joonistuste ja sõnamängudega ning üllata kaaselanikke (või iseend)! Eriti tore on, kui mõnele säärasele ninnu-nännu lausele, nagu mina kirjutasin, tuleb õhtuks koju jõudes vastus – “mina ka” (ega rohkem ei saagi vist meestelt välja nuruda 😉 )

tahvel6 Uuelootuse

! Suur kriiditahvel on hea ja sujuv üleminek juhul, kui tegelikult oleks soov kodus terve üks sein joonistamiseks muuta – nii saab teine pool, kes sellega veel täitsa päri pole, harjuda – eks ole, kallis? 😉

! Kuidas teha ise tahvlivärvi? Tahvlivärv kipub ehitus-, ja eriti, kunstipoodides olema üpriski krõbeda hinnaga – väikeses koguses ja endale meeldiva tooni järgi tahvlivärvi saad, kui segad kokku tassitäis värvi (akrüül- või seinavärvi) ühe teelusikatäie peene krohvi/mördiga. Sega, kuni suured klimbid on kadunud. See meetod nõuab pisut katsetamist, sest värvid ja krohvid kipuvad olema firmati erinevate konsistentsidega – proovi, kas pead lisama veel krohvi või hoopis pisut vett, pintselda proovialusele, lase kuivada ning testi kriidi ja kunstimeelega enda tehtud tahvlivärvi! Kui see lahendus sobib, suurenda mõõtühikuid vastavalt tahvli suurusele. Tegelikult ikka väga lihtne!

tahvel2 Uuelootusetahvel3 Uuelootusetahvel5 Uuelootusetahvel11 Uuelootuse

3 thoughts on “Tahvlike-tahvlike seina peal… (variant 2)

  1. Mis geniaalne idee – isetehtud tahvlivärv! Nüüd ma juba kahetsen, et lastetoa seina jaoks poest ostsin ja seda ise ei teinud…
    Ja see kuldne raam on nagu loodud tahvli jaoks! Mis puutub aga meestesse, siis hea, et nad üldse tähele panevad sõnumeid seinal 😉

    1. Sa katseta kindlasti ka oma tehtud tahvlivärvi – suure ja tihedat kasutust saava pinna jaoks peaksid kindlasti seda enne paar korda läbi tegema, kuid õnneks värvitöödes ei saa pea kunagi midagi parandamatut teha 🙂 Edu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s