Tee ise: kikilipsu kinkeümbrik

Uues kuues


kikilipsu ymbrik 2 Uuelootuse

Palju Õnne venna!

Meestele on ikka ja alati keerulisem kingitusi välja nuputada ja neid pakkidagi (sel puhul ei sobi ju kõik need lillelised või lumememmedega alleshoitud kinkepakendid). Kui soovitakse panustada sünnipäevalapse õnne mõne kinkekaardi, rahatähe või elamusepiletiga, siis valitakse enamasti pakendiks ikka ümbrik. Valgest kirjaümbrikust etem on aga omatehtud kingitasku, millest on juba kaugelt näha, et sünnipäevapäikese peale on mõeldud pikalt ja kaua. Sedapuhku sai kahekümne kolme aastaseks saav väikevend endale uhke kikilipsu ümbriku sees kaks väga hea kohaga teatripiletit. Jeee!

Ümbrikut ennast oli väga tore meisterdada – varuda tuleb vaid kaks sobivat tooni paksemat A4 paberit, markerit, harilikku pliiatsit, kustukummi (ikka juhtub), kääre, liimipulka/liimipüstolit/õmblusmasinat, soovi korral ilusat teipi ning pisut aega.

kikilipsu ymbrik UuelootuseKogu töö on puhas fantaasialend, sest mängida saab nii lipsu kujuga kui ka selle kaunistamisega. Lipsuke võib olla pikk ja kitsas või lühike ja lai või kõiksugu kombinatsioonid, mis niimoodi jutustavad lugusid kingisaajast endast. Hea on varuda kõrvale posu mustandipabereid, millega kavandite puhul katsetada – minul kulus neid ikka korralikult, sest mäng läks väga põnevaks! Ainus tõsist tähelepanu vajav koht on lipsusisu (ehk kingitava pileti või kaardi vms) laius ning pikkus, sest ümbrikusse võiks ta ikka lahedalt mahtuda (räägin oma kogemuste põhjal – ausalt – enne ikka mõõda ja arvuta kingituse mahtuvust lipsu sisse kaksada korda ja alles siis lõika). See tähendab seda, et lipsu keskkoht peab olema pisut laiem, kui kinkekaart/pilet. Kui lips tundub siiski jäävat mõne millimeetri jagu liiga kitsas, siis soovitan liimimise asemel kasutada kahe tüki kinnitamiseks õmblusmasinat – lõikeäärest millimeetriga õmmeldes peaks ruumi juurde saama küll! Ja pea meeles – üks lipsuots peab jääma kingi jaoks vähemalt osaliselt lahtiseks (mina jätsin täiesti lahti, kuid lisada võib takjapaela, truki või muu säärase kinnituse, mida paber silma otsas kannatab). Järgnev samm jääb juba kujutlusvõime teha, järgides sünnipäevalapse iseloomu ja stiili (ma läksin tõenäoliselt mummudega riskile, kuid talle tundus meeldivat :)). Triibud, mummud, ruudud, sitsid, satsid, krantsid – mida iganes käsi võimaldab joonistama, kleepima, voltima… Ja õnneks sobib kikilipsu kergesti teisendada ka juukseklambrilipsuks, mis võimaldab sama lõiget kasutada ka tüdruklaste peal!

! Hea idee: kikilipsu ümbrikut saab hästi kasutada nii 1. septembril kui ka isadepäeval 🙂

kikilipsu ymbrik 5 Uuelootusekikilipsu ymbrik 4 Uuelootusekikilipsu ymbrik 8 Uuelootuse

Kuldne teip – Vunder; Pruun paber – Zelluloosi paberipood; Peomüts – 4Party

2 thoughts on “Tee ise: kikilipsu kinkeümbrik

  1. Kui vahva, kerge ja samas pilkupüüdev meisterdamine! 🙂

    Tegelikult tahtsin teile hoopis aitäh öelda. Avastasin selle blogi alles nüüd ja noh..mis ma siin ikka keerutan: ma arrmaassstan seda. Ühesõnaga aitäh, tehke sama head asja edasi ja mina kavatsen nüüd kõik kuni esimese postituseni järgi vaadata 🙂

    1. Oi-oi-oi – südamepõhjast – aitäh nii ilusate ja suurte sõnade eest! Need annavad suurt jõudu asjaga bloginduse mõttes edasi tegeleda (sest olgem ausad – sellest elustiilist ma küll vist lahti enam ei saa) Seega – tänusõnad vastu! Ja ei tea, kas päris esimesi postitusi ikka tasub piiluda 🙂 Aga tegelikult – oled alati siia soojalt teretulnud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s