Tee ise: nahast tupsud baleriina sussidele

Uues kuues

tee ise nahast tupsud. UuelootuseÜks õige lihte moodus eristada enda musta tooni baleriinad teiste külaskäijate või külastatavate hulgast, on enda omadele tippida peale nahast pallikesed. Tänu materjalide, värvuste ja pallikeste suuruste lõpmatutele variatsioonidele, on omanäolisus ja õigete kingadega külast lahkumine kindlustatud. Sussidele aksessuaaride lisamiseks on vaja vaid: vanu nahkpükse tõenäoliselt kusagilt 70ndatest (päris naha kasutamise süükoormat vähendab asjaolu, et keegi oli juba pükse millekski muukski kasutanud ja tupsude tegemiseks läheb vaja vaid mõned ruutsentimeetrid kangast), häid kangakääre ja pallikeste tegemise komplekti (millele on headeks alternatiivideks kahvli-, papist ringide– või sõrme-tehnikad).

Tee ise nahast tupsud 1,2,3 Uuelootuse

Väga lihtsad juhised jagunevad umbes kolme punkti:

1. Lõika pükstest 0.5 – 1 cm laiused võimalikult pikad ribad ja seo need omakorda omavahel kokku. Riba pikkusest tuleneb tupsu suurus – katsetamine on õppimise alus, kuid mina tegin umbes 3 meetri pikkused nöörid – nii sain kingadele üpris piraka tupsu.

tee ise nahast tupsud 2. Uuelootuse

2. Vastavalt pallikeste tegemise komplektile (sest neid on müügil erinevaid) tuleb pikk nöör kerida poolrõngastele (või kahvlile, papiringile, sõrmedele).

tee ise nahast tupsud 2.5 Uuelootuse

2.5 Seejärel liida poolrõngad omavahel ja lõika pundar laiupidi, läbi pisukese rõngaste vahelise avause, lahti. (NB! – enne rõngaste lahutamist KINDLASTI siduda nööriga pundar, jällegi sedasama avaust laiupidi, kokku – muidu tupsuke laguneb ja saad vaid hulganisti lühikesi ribasid, millega pole muud teha, kui õhku ribavihmaks visata ja vaadata kassi selles rõõmus hullumas.)

 Tee ise nahast tupsud3. Uuelootuse

3. Säsi kääridega tupsu soengut ja õmble mõne või rohkema pistega oma, juba uute, susside külge. Kes õmmelda ei taha, võib proovida tupsu kinnitada ka näiteks liimipüstoliga, kuid lisades sellele paar nõelapistet, on pallid kinnitatud ka suuremaks tantsuhooks!

3+ Lisa mõnus paar päikeseprille, et vihma liiga palju silma ei sajaks, värvikas peapael juuste taltsutamiseks, väike kotike vihmakeebi jaoks, võõpa huuled purpurpunaseks ning oledki igaks sordiks folgiks tantsuvalmis!

Pruun kotike – Sõbralt Sõbrale Mustamäe pood; Päikeseprillid – believe…..E; Roosa peapael – River Island; Mustad baleriinad – neid leiab küll igast poest; Nahast tupsuke – tee ise vanadest nahkpüksidest vms

One thought on “Tee ise: nahast tupsud baleriina sussidele

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s