Idee lõbusamateks pidusöökideks!

Uues kuues

Kui palju teil on kodus kappides-keldrites seismas sööginõusid, mida parasjagu ei kasutata ja nad sedapsi toidu asemel vaid tolmu endile tekiks saavad? Suurema kevadpuhastuse ajal sai kapinurgast sääraseid “lõuendeid” ikka leitud küll ja küll. Õnneks oli parasjagu käepärast, juba ammu just ehk selleks puhuks ostetud, portselani ja klaasi markerid. Kui nii, siis tasub vaid järgida vastava markeri kasutusjuhendit (olenevalt pliiatsist, tahavad mõned taldrikud saada ahjus kõva kuuma) ning siis joonistada taldrikud täis häid mõtteid, (jällekord) tabavaid vabandusi tühja kõhu kaitseks, armsaid pildikesi ja nii aina edasi! Usun, et see nipp toimib hästi laste (või suuremategi) puhul, kel pisut kehvem isu – toredaid pilte ja ütlusi tahaks ju küll pigem ruttu näha kui üldse mitte! Nüüd on juba kahju, et neid kasutuid-nukraid taldrikuid kohe rohkem polnud!

(Soe soovitus: lugege-uurige kindlasti, kas vastav marker sobib katma söödavaid-joodavaid pindu; kas nõusid peab pärast joonistamist kuumutama ahjus ning kuidas soovitatakse hilisemat pesemisprotsessi – isegi, kui lubatakse pesta nõudepesumasinas või kareda svammiga, soovitan oma uusi nunnusid kohelda õrnalt ja käsitsi. Kui mõni marker ei luba söödavaid pindu kaunistada, on hää mõte teha ilusatest taldrikutest tore galerii hoopis seinale!)

kodukalliskodu taldrik1 kodukalliskodu taldrik5 n2mma taldrik1 n2mma taldrik3 palun vabandust taldrik1 palun vabandust taldrik3 palun vabandust taldrik4kassitaldrik1 kassitaldrik2 kassitaldrik3

Portselani-/klaasimarkerid: Nt Vunder

 

 

4 thoughts on “Idee lõbusamateks pidusöökideks!

    1. Eks ta ole 🙂 Minu kohta käib see kohe liiga tihti, sestap ongi nii pilt külmkapi kohale tikitud, ja nüüd lisaks ka taldrik, nende sõnadega. Vähendab arusaamatusi ja kohe on teada, milles asi 😉

  1. Appi, kui ägedad need on! Mulle väga meeldib su käekiri ja need joonistused muidugi ka! Milliseid markereid sa isegi söögitaldrikutel kasutasid? Ma just üks päev mõtlesin, et peaks vanaema juures valgete nõudega midagi ette võtma.

    1. Oi, aitäh 🙂 Ma kasutasin Marabu Glaspainter’it ja Hobby Line’i Portselani markerit. Soovitan kunstipoest täpsemalt üle küsida, nemad oskavad konkreetse soovi jaoks õigete pliiatsiteni juhatada! Soovitan kindlasti valida pliiatsid, mis kõik kas vajavad ahjukuuma või ei vaja, muidu võib töö minna keeruliseks ja nässu. Ilusat ja julget katsetamist-joonistamist-kirjutamist!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s