Mamma pudrupotisoojendaja

Uues kuues

kampsun-korv13Õnnelik on see, kelle jaoks ema/vanaema tehtud lihtne toit ja koduköögi lõhn on jäänud mällu, kui parimad. Ja seda ka siis, kui talle on täiskasvanu elus osaks saanud lõunatada gurmeerestoranides ja veeta õhtuid väljapeetud vastuvõttudel, maiustades tippkokkade valmistatud suupistetega.
Minu mälestustes on koduköögil kindel koht ja peale sooja nostalgia leian sealt mõni kord ka inspiratsiooni. Emal oli üks tore riisipudru hautamise viis. Poolenisti pehmeks keenud riisiga poti pani ta tugitooli patjade kaissu ja vatiteki alla, kuhu see jäi ma-ei-mäleta-kui-kauaks valmima. Selline aeglane järelhaudumine tegi pudru eriliselt pehmeks ja suussulavaks. Osalt sellest mälestusest ja osalt meie tänasest olmest – vana maja talvised jahedad toad, kus toit jahtub enne, kui potist taldrikule jõuab – tulin mõttele teha üks “potisoojendaja”.

Selleks läks tarvis: üks vana hästi tihedaks vanutatud kampsun soojendaja siseosaks; üks palmikutega kampsun pealmiseks kihiks; üks vanutatud vahva barett potikaanele pähe; lõnga, nõela ja näputööd.

Pista pott soojendaja sisse ja kanna lauale. Toit püsib soe. Unusta ära vananenud keelud-käsud, et “söö ruttu, toit jahtub ära!” või et “söögilauas ei räägita!”. Millal siis veel kogu pere oma asjatoimetuste juurest ära tuleb ja kokku saab, et rääkida, kui mitte söögilauas, eriti pidupäevadel? Nüüd, kui pottidel kampsunid seljas, mütsid peas, saad rahulikult söögilauas juttu ajada ja võid mõne aja pärast veel kulbitäie, mis pole sugugi külmaks hangunud, ette tõsta.

Aga see ei ole veel kõik! Nagu selle asja, mille ma ristisin “mamma pudrupotisoojendajaks”, lühike elulugu on näidanud, et ei ole ta nii ühekülgne midagi. Peale selle, et ta võib potti soojas hoida ja aitab pudrul haududa, võib ta olla ka panipaigaks mistahes asjadele. Hoia seal sukkpükse või sokke, salle, pärleid või lõngakerasid… Valik on sinu. Ja olgu veel öeldud, et selle soojendaja, mis on meil hetkel ainuke omasuguste seas, võite mõne raha eest meie pudupoest ää osta.

kampsun-korv14kampsun-korv15kampsun-korv10kampsun-korv9kampsun-korv11kampsun-korv5kampsun-korv4kissukampsun-pad1

Lõngad – Uuskasutuskeskus, Karnaluks; Tool – kes-teab-kust-pärit-aga-väga-armas; Kampsun-padi – Pudupood

3 thoughts on “Mamma pudrupotisoojendaja

  1. Nii ilusa väljanägemise potisoojendaja! Kui seda hoiupaigana kasutada, kas siis ääred ära ei kipu vajuma? Ma mõtlen, et kas püsib ilusti ilma kahe kampsuni vahele veel lisatoestust panemata?

    1. Aitäh, Laura! Lõngapalle hoides ta ära ei vaju, kuid päris tühjana siiski püsti ei püsi. Kui ongi soov teha kampsunist panipaik hoidmaks õrnemaid esemeid, siis on tõesti hea mõte panna nt papist toestus kahe kampsuni kihi vahele. Siis peaks kasvõi tormi käes püsti püsima 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s