“Sa oled kullatükk”

Uues kuues

 

sa oled kullatykk2

Eelmisel laupäeval oli meie peres suur tähtpäev – nimelt isa… 30×2 sünnipäev! Pidu oli väheste külalistega – palju häid lapsi ja paar lähedasemat sõpra. Kui muidu võiks sellise sünna lihtsalt kodus süldilaua taga ära pidada, siis seekord sai olenemata lühikesest külaliste nimekirja pikkusest pidu siiski uhkem ja läbimõeldum kui tavaliselt. Elus tuleb ju ka väikseid ja armsaid hetki säravalt ja ilusalt tähistada! Siinkohal mõned ideed ja tähelepanekud, mida tasub pidu korraldades ja kujundades meeles pidada.

Värvivalik

Ütlen ausalt – sellise väärika peo dekoratsioonide ja tonaalsuse valik ei pruugi esialgu minna kõige ladusamalt. Tasub jääda lihtsaks ja väljapeetuks ning alustada peo kujundamist värvivalikute tegemisest. Et peo dekoratsioonide ülejääke ei tasuks lihtsalt minema visata ja nii mõnedki asjad on taas kasutatavad, tasub mõelda ka eelseisvatele tähtpäevadel või lihtsalt valida meelepärased kõigega-sobivad-värvitoonid. Must, kuldne/pronksjas ja valge sobivad nii väärikate juubelite, kõiksugu aastapäevade kui ka vana-aastaõhtu pidudele juhtmotiivilisteks värvitoonideks.black and gold party13

Riietus

Et keegi ei tuleks peole pidzaamaga (muidugi, kui pole just teemapidu), siis tasub kutsel ära märkida ka soovitatav riietus. Klišeed-klišeed, aga nii vist paraku ikkagi on, et mida eestlane selges kirjas kirjutatuna ei näe, seda ta ei tunnista. Kuna sünnipäevalaps ei taha olla ainuke, kes juhtnööre kuulda võtab, siis kordamine on tarkuste tarkus! Ja, oh, kui toredalt järgisid kõik seekord peo stiili- kikilipsu ja ilusat kleiti! Jess!

Isetegemise rõõm

Kuna Eestis tundub olevat vähe pidustustele ja elu tähistamisele mõeldud poekesi, siis materjalide ja dekoratsioonide leidmine võib kujuneda parajaks peavaluks. Siinkohal tuleb jällegi appi isetegemise rõõm! Purk spreivärvi, kauakogutud veinipudelid, tühjad konservid ja toredate mustritega kleeplindid teevad tuju juba palju paremaks!

You’re golden

Nii saidki veinipudelitest pronksjad küünlajalad mustadele, kuldsetele ja valgetele küünaldele ja tühjadest konservidest sama tooni panipaigad musta-valge mummuliste ja triibuliste salvakate, joogikõrte ja muu säärase tarbeks.

black and gold party1black and gold party3

 

Igaühele oma pokaal!

Et klaasid peomelus sassi ei läheks, leiutasin toreda nimeliste kõrte meetodi täiesti ideaalset tooni papist kõrtest ning kuldsest washi teibist. Kõrre lipukestele sai igaüks oma nime kirjutada ja sassi läksidki vaid kõrteta klaasid! Lisaks tekitab see parajalt piduliku ja lõbusa välimuse ka klaasidele endile. Detailid-detailid!

black and gold party2

Õhupallide tants ja trall

Õhupallide leidmine oli muidugi isemoodi trall. Tuleb välja, et täiskasvanute pidudel nagu ei tohikski õhupallid tantsu lüüa, kuna poelettidelt leiab vaid printsesside ja piraatide piltidega või hoopistükkis veepommi-õhupalle! Ole sa tänatud, pidupood 4Party, mis müüb ka ilusasti värvikaupa eraldatud laias valikus toonides mõnusaid õhupalle! Ja tõesti – mustad õhku täis pallid on ikka vägaväga uhked! Et asja veelgi tähendusrikkamaks muuta, on võimalus kirjutada neile kuldse pliiatsiga ilusaid sõnumeid. Nii saab omakorda unikaalse ja hea mõttega kujunduse!

Tee ise fototaust

Eelmisel vana-aastaõhtu peol kasutatud fototaust sai seegi kord sadadele piltidele. Kuldne taust sobib sellisteks puhkudeks imetoredasti! Fototaustaks sobivaid variante on meeletult palju – kangaribadest paberlilledeni. Sedapuhku oli vaja aga vaid kuldset pakkepaberit ja kuldsesid linte. Soovitan suure hoiustamis- ja transpordi võimaluse korral teha fototaust omakorda näiteks suurele papist alusele. See väldib vigastusi, mis iga kord tausta seinalt maha võttes kindlasti tekivad.

perepilt4you're golden5

Tee ise pildistamise jaoks rekvisiidid

Et pildistamine veeeeelgi naljakam ja meeldejäävam oleks, tasub pildistamise nurga kõrvale ka mõned rekvisiidid valmistada. Õhukesest paarimillisest papist ja (tahvli)värvist juba piisab, et valmistada mõned südamed, musihuuled, vuntsid-habemed ja mis kõik veel vastava peo temaatikaga sobivad. Suured pildiraamid on samuti ideaalsed rekvisiidid saamaks toredaid vintaazilisi pilte.

Teistmoodi külalisteraamat

Nii isal kui ka tema lähedastel on tema enda tõttu muusikaga eriliselt lähedane suhe. Kes on mänginud pilli, kes veel mängib, kes la-la-laatab, kes niisama suur musafänn. Keegi ei taha, et külalisteraamat jääks raamaturiiulile vaid tolmu koguma. Seetõttu tasub mõelda pisut kastist välja ja võtta kirjutamisaluseks midagi, mida saab pärast pidu mälestuseks näiteks seinale riputada ning mis sünnipäevalapsega isiklikult haakub. Vana мелодия vinüülplaat, mida keegi paraku enam ei kuula, sobis selleks imeliselt! Kuldne pliiats kõrvale ning mälestused ja toredad sõnumid plaadile!

black and gold party5

Rõõmsad detailid

Detailidele toredalt tähelepanu pööramine toob naeru suule igale külalisele. Näiteks pakutavate suupistete puhul võib tikkudele ise peo temaatikaga seotud detaili paberist juurde meisterdada. Valmiskujul müüb pood nimega Tiger näiteks vuntsikujuliste kaunistustega suupistetikke. Ka muud küllaltki olmelised tarbeesemed, nagu salvrätikud ja nõud, tasub valida vastavalt peo tonaalsusele ja toredate mustritega. Nii seovad nad peo ühtseks tervikuks ja on pealekauba rõõmust pakatavad!

Tik-tak-tik-tak

Aega peopaiga sättimiseks tasub varuda esialgu plaanitust oma kaks-kolm tundi rohkem, uskuge mind (ja mu peikat) – see kulub ära!

 

Meeletult suur tänu NUKU koorile, kes aitasid mul suurt õnne ja rõõmu muusikakeeles väljendada. Ilma teieta poleks see olnud nii imeline, nagu see kõik oli! Aitäh kallid!

Loodan, et saite indu ja häid ideid, et isegi kasvõi iga päev pidulisemaks muuta!

Papist must-valged kõrred – Tiger; Mummulised ja triibulised salvrätikud – Tiger; Kuldne pakkepaber – Tiger; Kuldsed lindid – Maxima; Washi teip – Apollo Raamatupood (aga ka Vunder); Õhupallid – 4Party; Suur kuldne pildiraam – Uuskasutuskeskus

 

4 thoughts on ““Sa oled kullatükk”

  1. Tundub väga tore pidu olevat ja see külalisteraamatu idee on ka äge! Ma nüüd sean ka sammud poodi samasuguseid kõrsi ostma 🙂

    1. Pidu oli tõesti imeline! Kindlasti annab neist kõrtest veel midagi ägedat välja võluda peale nende tavapärase funktsiooni 🙂 Ja tore on teha oma igapäev ka pisut uhkemaks! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s