Tee ise makramee potihoidja!

Uues kuues

makramee tee ise

Kuigi makramee pärinevat juba 13. sajandist, siis 1970ndatel leidus küll vast pea igas kodus mõni seinakaunistus, potihoidja või käekott, mis tehtud just selles hipilikus sõlmpits-stiilis. Mitte, et ma seda hästi teaks, ma polnud kahjuks siis veel sündinudki, aga ega siis selle pärast saa sellest uuesti populaarsust koguvast ilust ilma jääda. Moejutt on vist tänu klatsimooridele nii levinud, et poelettidelt makramee-potihoidjaid naljalt ei leia. Vedamise peale olen oma kaks tükki kaltsukatest saanud, kuid seda on ilmselgelt vähe, seega – tuleb ikka ise teha! Tänu rippuvatele aedadele ei saa lilled kassikäppade tõttu kahjustatud, kraanikausi kohale saab tärkavad maitsetaimed kohe käeulatuse juurde sättida ja lõbus on kah veel! Värvi kevadesse saab tuua kas värvilise nööri või kirju potiga, kuidas aga soovite.

Siinkohal jagan teilegi üht uskumatult lihtsat, umbestäpselt 7 minutiga valmivat lillepotihoidja õpetust.

Kasutasin sedapuhku looduslikku karva peenemat jutenööri. Kindluse mõttes võiks raskemate pottide puhul kasutada ehituspoodidest saadavat paksemat nööri. Riputusaasana leidsin keldrist posu kasutuna seisvaid kardinarõngaid, kuid täiesti vabalt saab aasa ka ise nöörist sõlmida. Katsetamise koht on leida sobiv nööride üldpikkus kui ka esimeste sõlmede kaugus riputusaasast. Näiteks võtsin nelja nööri pikkuseks umbkaudu 2 meetrit, mis seega tegi makramee üldpikkuseks u. 1 meeter. Esimesed nupsud sõlmisin igal potihoidjal erinevale kõrgusele – riputusaasast alates 20cm kuni 50 cm. Järgmised nupsud ja lõpetussõlm tulid eelnevatest nupsudest 10-15 cm kaugusele. Tehes potihoidjaid kohe terve sõpruskond nii, et nende pikkused varieeruvad, saab tuppa luua omaette rippuvate taimede kompositsiooni.

Kuna ka sõlm-punnid on väga lihtsalt vaid mitmekordselt sõlmitud, siis saab selle tehnikaga isegi hamster hakkama! Head sõlmimist!

makramee 0 ja 1makramee 2 ja 3

makramee4ja5makramee6makramee 1makramee 4makramee 5makramee 6

Jutenöör – Tiger; Toalill soomuslehik – Bauhof; Potid – Ise tehtud, rõõmsalt tehtud

One thought on “Tee ise makramee potihoidja!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s