Vaimutoitu köögiuksele

Uues kuues

köögiuks enne

Häda ajab hädalised kaevu, ehk mis saab siis, kui olude sunnil peab ühest uksest siin majas taaskord saama mitte-uks? Üks mõeldavatest variantidest oli jällegi leiutada ukse asemel raamaturiiul-salauks, kuid siiski said raamatud seekord pandud uksele pisut teisiti.

Kui üks suur voodi ei mahu kahe uksega magamistuppa mitte kuidagi ei nii ega naa pidi, siis pane või ase seina najale liumäeks või keset tuba saareks. Siiski sai kompromissina kinni pargitud hoopis üks köögiuks – et ehk siis tekib öösiti ka vähem soovi väike võiku teha. Ja kui uks sai juba seinaks loodud, siis võiks ta vähemalt pisut vähem ukse moodi paista ja vähe nägusam välja näha. Vahel peab mõni asi kohe eriti kaua ootama, et temast saaks uuesti hääd asja. Tädilt saadud küllaltki lagunenud vana raamatuke, mille lehed kooldunud, koltunud ja üksteisest lahus, pidi oma lugetavust ja uut eluraasukest ootama ikka aastaid mitu. Vahepeal oli juba hirm, et enne targemat ametit saab ta hoopis tuld ahju alla tegema. Aga nüüd on seda rõemsam meel, et me üksteise suhtes alla ei andnud ja lõpuks ühise keele leidsime – sedakorda tapeedi näol. Ja peab mainima, et võrreldes päristapeediga, oli seda palju lihtsam ja toredam paigaldada! Ja ainsad vajaminevad töövahendid olidki potska eelmisest tapeetimisest jäänud tapeediliimi (selle asemel sobib väga hästi ka pva-liim) ja lakkimiseks nt decoupage-lakki (töö peaks ära tegema ka mööblilakk). Väheke komponeerimist ja lehtede sättimist nii, et kohvi jahtumise või koogi ahjus viibimise ajal saab ka pisut vaimutoitu ammutada ja valmis ta saigi! Iidsetest aegadest tumerohelised olnud uksepiidad said samuti seinaga harmoneeruva halli soengu (oli ka aeg). Lavale tagasi naasev makramee, mis sai samuti väiksed värvitriibud juurde, on minu seinalgi koha leidnud ja hoiab juur- ja puuviljad ning kuivatatud õunad kõrgel lennus. Sellest tehnikast inspiratsiooni ammutades on tulevikus plaanis üks suuremat sorti makrameetamine – 70ndad tulevad taas!

Ja saigi üks samm toredamale köögile lähemale – ehk suudan seal siis varsti midagi muud peale kookide ja kohvi ka kokku keeta. Tühi kõht on ju õnneks see kõikse parem kokk.

Küll see oli lihtne ja mõnsa töö – soovitan ahjusoojalt!

janüüdköögiuks15köögiuks17köögiuks3köögiuks9 köögiuks13köögiuks12

Raamatulehed – kurblik-katkine raamat tädilt; Makramee tehnikas poti/kausi hoidja – Tatari Uuskasutuskeskus + pisut värvist käsitööd; Võrgust juurviljade hoidja – Misjoni pood Nõmmel ; Lillepott – ise tehtud, Ise tehtud; Jõulutuled – Hortes; Täispuidust taburet – Jysk

 

One thought on “Vaimutoitu köögiuksele

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s