16 “Tee ise jõulukuusk” ideed

Mõttelennuks

16 Tee ise jõulukuusk ideed

On paras aeg hakata mõtlema jõulukuuse tuppa toomisele, kuid selle asemel, et mõni tore kuuseke metsas maha võtta, võiks ju see aasta midagi pisut käsitöölisemat, omanäolisemat ja ökomat ise teha? Ega kõigile ju ei peagi sobima traditsiooniline jõulupuu. Enamus neist seda õiget kuuse lõhna tuppa küll ei too, kuid hõngu saab saata tubadesse laiali lisaks ka mõne väikese ehitud kuuseoksa, pärja või lõhnaküünlaga. Minupoolne valik teiste tublide tegijate suurepärastest kuuskedest pole kaugeltki mitte paremusjärjestuses – endalgi on väga keeruline otsustada, milline kuusk mu kodu paari nädala pärast ehtida võiks –  kuid on, mille üle mõtteid mõlgutada. Usun, et igaüks leiab vastavalt oma maitsele, kodule ja vajadustele sobiva jõulukuuse! Kui mitte siin välja toodud sortimendis, siis loodan, et see innustab siiski edasi otsima ja leidma oma Härra, Preili või Proua Õige!

1+

1. Mõnele piisab paarist vanast lehtrist, lauajalast ja tähekesest – ja ongi jõulukuusk valmis! Tore, kui vanad või poolikud asjad pole kellegi jaoks vaid prügi, vaid algus millelegi uuele!

December 2012

2. Sarah Moore on üks vinge vintage’i austaja, mille tõestust saab näha tema meeliülendavalt lillelistes-värvilistes raamatutes ja e-maailmas. No kui vanaema-stiilis romantiliselt-rokkiv on lambivarjudest jõulupuu!

3+

3. Üks sobiv lahendus neile, kel kodus ruumiga kitsas ja eelistaksid seetõttu tasapinnalist jõulukujundust. Selleks tuleb seinale õrnalt joonistada kuuse kujund ja tippudesse/nurkadesse kinnitada väiksed naelad. Jõulutuled mööda seina viies ja naeltesse põimides ongi kuusk valmis! Imelihtne ja eriline!

4+

4.Pudelipuhastamise harjadest saab kerge vaevaga lõbusa miniatuurse kuusemetsa aknalauale või kaminasimsile kohisema.

5+

5. Eriti öko on teha oma selleaastane jõulupuu mahakukkunud käbidest. Lemmikvärvi spreiga üle lastes või värvipotti kastes võib saada väga meelepärase tulemuse.

6+

6. Mõned suvel maharaiutud õunapuu – või rabast korjatud mahakukkunud oksad, kruvid ning kuuseehted ja -tuled on pea ainsad asjad, mis selle kuuse jaoks tarvis on. Sobib imehästi korterisse, kus ruumiga laiata pole.

7+

7. Tean mõnd kena romantikut, kes sellise kuuse-skulptuuri üle väga rõõmustaksid!

8+

8. Raamatukoid saavad oma rohekaanelistest sõpradest teha isemoodi jõulukuuse, mille all jõuluvanalt kingituseks saadud uusi raamatuid lehitseda.

9+

9. Oleks mul vaid suured aknad! Kuid ka tavamõõdus aken võib saada paberist või heegeldatud lumehelvestega väga palju kiitvaid möödakõndimisi.  

10+

10. Midagi kirjanikele ja raamatuklubilistele! Küll ei soovitaks lemmikraamatust lehti välja tirima hakata, kes teab, äkki on soovi veel lugeda, kuid kui kodus leidub raamatuid, mille lehti hoiab koos vaid armastus, siis võib selle tunde jõuluajaks ka seinale kleepida!

11+

11. Köögigurmaanidel leidub kindlasti sahtlipõhjas palju pitsilisi paberaluseid, millest magusaid kuusekesi vorpida.

12+

12. Midagi meestetuppa!

13+

13. Üks armsamaid ja hoolivamaid jõulukuuski on teha oma lemmikpuust pilt, see suurelt välja printida ja kodus jõulukuulidega ära ehtida. Kui ilus mõte!

14+

14. Teadupärast on muusikutel kodus seismas väga palju noote, mis “mängukavast” maha läinud. Et neile anda riiulis tolmukogumise asemel pisut säravam amet, võib lemmiklugude nootidest meisterdada  (või ka raamatulehtedest) uhke jõulupuu.

15+

15. Kampsunimaania jätkuks võib vanadest, paari auguga kampsunitest kahe lihtsa õmblusega teha kuused jõuluõhtu lauakaunistuseks või kaminasimsile tuld valvama. Kohe hea soojem olla.

16+

16. Üks Hollandlanna teeb taaskasutatud materjalidest jube ägedaid taburette, patju, tekke ja skandinaaviapäraselt rustikaalseid jõulukuuski. Kui ise šnitti võtta ei taha või ei saa, siis tema käe all valminud puid saab tema kodulehekülje kaudu osta ja nautida.

No, ja loomulikult võivad vanade redelite omanikud teha kuuse ühest-kahest redelist, mis enne täitsid advendikalendri rolli ja kellaviietee nautijad enesele teha kuuse tassidest-taldrikutest!

 

Otsustamisvõimet, töökaid käsi ja nautimist!

 

Lingid:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s