Salauks

Uues kuues

enne    On palju ilusaid kodusid, mis on valmis. Kõik on korras ja paigas. Aga siis, üks päev, võib selles korras koduski ilmneda vajadus ruumide planeeringut muuta, sest muutunud on pere. Väikestest on saanud suured, suurtest vanad, väikseid on tulnud juurde, vanu ära läind. Kord on koosolemise või läbikäimise ruumist tarvis luua omaetteolemise ruum ja siis võivad üleliigseks osutuda mõned uksed. Aga aastate pärast tahaks ehk sellest eraldatud toast teha taas avatud ruumi, nii et kapitaalse seina ehitamine ukseauku ei olegi ehk see kõige parem valik. Võib ju ukse niisama kinni panna ning mööbli ette lükata või riputada üles kaunis dekoratiivkangas või meisterdada ukseorva üks riiul. Võimalusi, kuidas üht ust salamahti ära peita, on lõputult palju.

Meie kodu pole kunagi olnud valmis. Ega saagi vist. Aga nagu ütleb mu hea sõber Colas Breugnon: “Kõik on hea niigi – kuni me selle ühel päeval paremaks teeme.” Nii ma siis tegingi jälle midagi natuke paremaks. Varjasin laia kahepoolse ukse, mis oli juba aastaid seina aset täitnud, olles ise kohutavalt kole ja kolisev, raamaturiiuliga. Riiulisse seadsid end mugavalt sisse nii eelnevalt mainitud Colas, kui ka mu paljud teised sõbrad ning üks prints, kes tunneb end seal vägagi õnnelikult.

Nagu meil uuelootuses kombeks, kasutasin ära materjalid, mis käepärast võtta olid. Ukse katsin esmalt kinni kotiriidega, kinnitades selle klambrilööja abil. Parema tulemuse oleks andnud küll papp, olles läbipaistmatu ja tasase pinnaga, aga leppisin siiski olemasoleva materjaliga. Vanast logisevatel jalgadel ja väsinud näoga õuelauast said riiulilauad. Taldlihvija, tänu millele olen hakanud nägema pea igas nässunud lauajupis kaunist puitu ja võimalusterohket materjali, oli siingi abiks. Tegi lauad mängleva kergusega pleekinud ja vettinud peitsist puhtaks. Ja siis viimistluseks mu lemmik, konkurentsitult parim puiduviimistlusvahend – linaõli. Mmmm, kui hästi see veel lõhnab, aga…määrib. Puhas, külmpressitud linaõli imbub puidu sisse aeglaselt, peab varuma nädala või kakski, et julgeks raamatuid sinna ritta sättida. Määrdumise tõkestamiseks tasuks õlitatud pind üle vahatada. Siinkohal link linaõli ja -vaha asjatundjatelt.

Minu tulevikusilm näeb ukseaugu alumises osas suurt teleri ekraani. Kuniks seda veel ei ole, puhkavad seal pisut katkised pillid. Ja jälle tuli see vana Colas oma tarkade targutustega:  “Mida vähem mul on, seda rohkem ma olen…” (Romain Rolland “Colas Breugnon”)

Olge rõõmsad!

lauad enne   salauks19 valge salauks9    salauks2 salauks7 salauks5 salauks16 salauks17

 

One thought on “Salauks

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s