Süüta küünal

Uues kuues

syytakyynal142

Sügise saabudes tahaks villased sokid jalga pista ja kõik olemasolevad küünlad süüdata, et siis mõnusalt teki all koos tükikese õunakoogiga sügisemõtteid mõlgutada. Aga kui kõik küünlad on ootamatult lõpukorral, millest järel vaid kontsud, mis enam põledagi ei taha, siis on imelihtne ja tore võimalus endale ise uued küünlad kokata! Oh, kui kahju, et ma seda ennevanasti ei taibanud teada ja paljudki küünlalõpud end prügikastist leidsid – aga ei enam! Nüüd on minu vanade küünalde uue elu esimene päev ja seda lõhnaküünaldena!

syytakyynal1+syytakyynal4

Ise küünalde tegemine on imelihtne, sest ainus asi, mida oleks tarvis (kunstitarvete) poest hankida, on küünlataht. Selliste tassi-pokaaliküünalde jaoks sobib imehästi taht, millel on ka väike jalake, kuhu toetuda. Et küünlavaha valamine läheks hiljem lihtsamalt, võib liimipüstoliga tahi jala tassi põhja liimida, nii jääb muudeks toimetusteks rohkem silmi-käsi. Vaha saamiseks tulebki hääbuvad küünlajunsud mõnda purki või potti, mida sa toidutegemiseks enam pigem ei kasuta, visata ja kuumutada (näiteks sulatada küünlad eileõhtu-seljankapurgi veevannis). Siis kallata meeldivasse anumasse (tassi, pokaali, supikaussi,konservipurki või kuhu iganes), kus taht juba seisab ja ootab, ning lisada aeg-ajalt soovi järgi lõhnavaid (või ka lihtsalt ilusaid) detaile. Ja nii lihtne see ongi!

syytakyynal3

Kunagi kaltsukast ostetud ja pitsiga ääristatud pokaaliküünla puhul sai küünal valmistatud erinevat värvi kihtidest, valgest ja sinisest (st. eraldi sulatatud). Lisatud creme brulee maitse ja lõhnaga kohvioad (mis muide teevad sellest küünlast tugeva sügis-mõnusa lõhnaküünla, jee!) tekitasid küllaltki isamaalise värvipildi. Kuna kihtide vahele sai ikka hulganisti kohviubasid puistatud ja et pokaal on ju ometigi klaasist, siis sai sellest ka täiesti ilueselik lauakaunistus.syytakyynal13+syytakyynal9+syytakyynal7syytakyynal22

Samuti antikvariaadist soetatud tass sai endale aga punase-sinise küünalde segu ja sisse kuivatatud apelsini-sarnase vilja tükid, mis peaks samuti toad mõnusa aroomiga täitma. Muidugi võib omatehtud küünalde puhul katsetada ka mõnd huvitavat aroomiõli, kuid ise päris vanilje, kohvi, mandariinikoorte või muu hooajalemmiku lisamine peaks tekitama rohkem katsetamissoovi, faktuuriilu ja head hõngu! Oh seda rõõmu tegemisel ja pärast nautimisel!

syytakyynal16syytakyynal5syytakyynal6syytakyynal18syytakyynal20

One thought on “Süüta küünal

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s