Vana-uus kööginurk

Uues kuues

köök3 Kui köögis napib riiuleid, aga kuuri all vedeleb puitmaterjal, mis sellest samast vanast armsast kodumajast aasta(kümne)te jooksul ümberehituste käigus väljalammutatud, siis ei ole vaja muud, kui natuke tahtmist, aega ja mõni tööriist. Pole midagi paremat vanast, väärikast, pilgeni naelu täistaotud prussist, mis toetas kunagi selle sama köögi ühte seina (mida täna enam ei ole). Sellest saagu riiulitele, rätikukonksudele, seebi- ja nuustikuhoidjatele toekas tugi. Ülemine riiulilaud, mis talale toetuma hakkab, pikutab veel aianurgas ja ootab, millal perenaine tema ülesvuntsimiseks aega leiab. See aeg tuleb ükskord niikuinii.

köök5 köök1+köök2+

Mingi söögiriist, mis pole just kuigi sagedasti meil kasutuses olnud, ei pea enam alatasa sahtlis kõrvalejäetuna konutama, vaid kannab nüüd uhkelt posti küljes seistes käterätikuid. Poos on tal küll pisut uudne, vähe kõveram, aga see sobib talle. Kellegi kodus kunagi suppi tõstnud kulp ja veekopsik said tänu Uuskasutuskeskusele omale uue kodu meie köögis. Siin said nad ka uue ülesande – hoida nõudepesuvahendeid.

 köök10köök8

Kunagi käisid meil külalised. Asti ja Martin. Neil oli kaasas omanimeline suur veinipudel. Veini jõid nad ära, kapp jäi järgi. See ongi nüüd meie veinikapp. Vahel on seal midagi sees ka. köök7köök11köök12köök13 Eelmise korra pudelilõikamise “teised pooled” ootavad võrgus oma uut eluetappi. Et keegi vaid õngega ideid püüaks ja need ellu viiks!köök14 Ema (ja vanaema) käsi peab ka ikka köögis tunda ja näha olema, mis siis, et vaid paberile kirjutatuna ja mälestusena.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s