Mööbeldamine

Uues kuues

Igas vanas majas on pööningul, keldris või kuuri all midagi, mis näib rämpsuna, aga teda natuke aega vaadates ja temale mõeldes annab ehk ta veel elule aidata. Kuurialune saab korda,  prügimäele vähem kraami ja üks ainulaadne ja rõõmus mööblitükk tuppa. Aastate jooksul on selle maja rahvas kümneid muidu äraviskamise saatusega mööblitükke kõpitsenud, värvinud ja kangaga üle õmmelnud. Seda restaureerimiseks nimetada on liig uhke ja väär, kuid uue elu ja lootuse andmiseks võib seda kutsuda küll. Kahjuks on väga palju mööblitükke siit uute omanike juurde läinud ilma fotosessioonita, kuid mõned tööjärgu ja lõpptulemuse näiteid sai siiski leitud.

Mahukas kapp uuskasutuskeskusest sai uue värvikihi, kapinupud ja väikse maalingu. Uue kapi aadress on köök-söögituba ja elanikeks tassid, taldrikud.

köögikapp (1) köögikappuus (1) köögikappuus2Vägagi kehvas seisus, aga toreda “lõikega” toolid tekitasid iluoperatsiooni ajal küll kõva vastupanu oma roostes naelade ja väga väsinud katte ja polsterdusega, kuid lõpuks said nad aru, et me tahame vaid head. Ja nii saidki neist lillelised roosade jalgadega õmblustoa toolid. Minu kurvastuseks armastab väga ka kass neil  maniküüris käia.roositoolid täitsa nukrad (2)roositoolidroositoolikangas

Vana võidunud-tolmunud kiiktool sai aga vanast kardinast uue kleidi. Kaks vana asja teeb ju ikka kokku ühe uue asja!

vana kiiktool (1)kiiktool uuena (2)

Muidu väga heas korras, aga pisut ilmetu ja igav kušett sai endale uue ja piduliku katte. Ausalt öeldes saigi ta kaunima rüü just seetõttu, et uue omaniku suvekoju, külaliste- või tütarlapsetuppa elama minna.

kummut3kummut4kummut2Sai kord Uuskasutuskeskusele üks vana nätsupõhjaline koolitool nätsudest puhastatud ja vunki juurde antud. Hea meel on selle üle, et vabatahtliku töö sai mitmekordse heatahtlikkuse mõõdud, kuna tool läks MTÜ Caritasele, kes aitab iseseisvat elu alustavaid noori peresid.

 IMG_5644uusIMG_5645uusTeadupärast on ratastel veerevad asjad väga mugavad, seda eriti abilaudade puhul, mida alatasa tahaks ühest toa otsast teise veeretada (eriti veel juhul, kui lauaplaadiks on marmorplaat 😉 ). Aga alati ei peagi ostma ehituspoest uusi rattaid, piisab vaid ratastoolist, mis oma eelmiselt töökohalt pensionile on läinud. Kaks vanakest täiendavad teineteist ja saamegi uue noorusliku ilu.

ratastega laud5ratastega laud6ratastega laud1

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s